Centrum Ogrodnicze TULIPAN w Serbach zaprasza swoich Klientów od 1 marca do 23 grudnia, a więc od przedwiośnia do pierwszych dni zimy. W tym czasie staramy się dopasować naszą ofertę do zmieniających się pór roku i okazji w kalendarzu tj. święta powszechne: Wielkanoc, Wszystkich Świętych, Boże Narodzenie, czy święta okolicznościowe Dzień Kobiet, Dzień Matki, Dzień Nauczyciela itp. Oferujemy wówczas tematyczne dekoracje okolicznościowe od zajęcy i wianków wielkanocnych, przez stroiki nagrobne po choinki i stroiki na Boże Narodzenie. Jest to oferta sezonowa, która pojawia się na krótko, w określonych okolicznościach i tematyce. Jednak naszym głównym celem jest oferta roślin ogrodowych i domowych, która również, i może przede wszystkim, dopasowana jest do kalendarza i zmieniających się pór roku.

Całoroczna oferta roślin

Naszą ofertę zieleni możemy podzielić na rośliny dostępne w okresie całorocznym (czyli od marca do grudnia) i na rośliny dostępne sezonowo w określonych porach roku lub miesiącach. W ofercie całorocznej w zależności od dostępności magazynowej można znaleźć rośliny ogrodowe pojemnikowane (w doniczkach, z wykształconą bryłą korzeniową), są to m.in. krzewy iglaste: różnego rodzaju tuje i jałowce oraz drzewa iglaste i liściaste: sosny, świerki, klony, lipy, graby, buki, brzozy, dęby i wiele innych gatunków rodzimych. Oferta całoroczna obejmuje wymienione gatunki w różnych fazach wzrosty, w zależności od pory roku: wiosną – z pąkiem i młodym liściem, latem – z liściem, jesienią – z liściem przebarwionym lub bez liścia.

Sezonowa oferta roślin

Oferta sezonowa to bogactwo roślin ogrodowych i domowych; tarasowych i balkonowych. Aby przybliżyć naszym Klientom dostępność asortymentową, podamy ją w odniesieniu do miesięcy w których dana grupa roślin zaczyna pojawiać się u nas w sprzedaży. Ze względu na to, że nasze zaopatrzenie w zieleń opieramy w większości o produkcję krajową, niektóre gatunki roślin dostępne są nieco później niż te z importu. Jednak w tym przypadku warto poczekać na rośliny najlepszej jakości i odporności na nasze warunki klimatyczne.

Wiosenne nowalijki – marzec

I tak w marcu startujemy ze sprzedażą pierwszych nowalijek, takich jak bratki, pierwiosnki (prymulki) i rośliny cebulowe: żonkile, hiacynty, szafirki. Kolejne kwiatki pojawiają się wraz ze wzrostem temperatury, są to: jaskry (anemony) i stokrotki oraz wiosenne wrzosy. Taka oferta aktualna jest do Wielkanocy.

Kwitnące rośliny ogrodowe – kwiecień

W kwietniu zaczynamy sprzedaż pierwszych kwitnących roślin ogrodowych, m.in.: magnolii, migdałków, forsycji, pojawiają się również rododendrony i azalie z pąkami kwiatowymi. Rozpoczynamy również sprzedaż krzewów i drzewek owocowych w pojemnikach z bryłą korzeniową: borówki amerykańskie, porzeczki, agresty, maliny, jabłonie, grusze, śliwy, czereśnie, wiśnie, brzoskwinie i morele a także sadzonki róż rabatowych, okrywowych, wielkokwiatowych,  pnących i piennych.

Sezon na kwiaty tarasowe i balkonowe – maj

Maj to początek sezonu na kwiaty tarasowe, balkonowe i rabatowe. W tym okresie pojawiają się pelargonie, surfinie, petunie, rośliny ozdobne z liści: ipomea, koleusy, kurdybanek, komarzyca, a także aksamitki, niecierpki, begonie, stokrotki afrykańskie itp. Rośliny oferujemy w formie sadzonek do samodzielnego wykonania nasadzeń, w formie gotowych ampli do powieszenia lub mieszanych kompozycji kwiatowych w skrzynkach, misach czy donicach. W okresie maja rozpoczynamy również sprzedaż bylin, roślin wieloletnich, które cieszą nas swoją obecnością na rabatach od wiosny do jesieni. W maju pojawiają się również sadzonki ozdobnych roślin liściastych: laurowiśnie, derenie, kiścienie, kaliny, pierisy i azalie japońskie. Maj to również pierwsze sadzonki warzyw: pomidory, papryka, sałaty, seler, por i wiele innych.

Letnia oferta roślin – czerwiec

Czerwiec to miesiąc, w którym pojawiają się pierwsze hortensje bukietowe i ogrodowe z pąkami kwiatowymi oraz pierwsze duże trawy ozdobne, a także catalpy w fazie wzrostu liści. Okres z tymi roślinami trwa przez całe wakacje (lipiec i sierpień) oraz wrzesień.

Jesienne barwy – wrzesień

Z końcem wakacji i we wrześniu witają nas kolorowe wrzosy, wrzośce, chryzantemy, złocienie, jeżówki i rudbekie.

Wrzesień rozpoczyna okres jesieni. W tym czasie, rośliny przebarwiają się, zmienia się wygląd kwiatów i liści. Jest to jednak okres dużej dostępności różnych roślin ogrodowych i bardzo dobry termin na ich sadzenie, który trwa praktycznie do pierwszych przymrozków w listopadzie.

Nasza oferta roślin

Tak w dużym skrócie można przedstawić naszą ofertę roślin dostępną w Centrum Ogrodniczym TULIPAN Serby, Głogów. Działamy zgodnie z kalendarzem ogrodniczym, nie wyprzedzamy pór roku, swoim Klientom staramy się zaoferować rośliny najwyższej jakości od sprawdzonych, krajowych producentów. Dbamy o nasze rośliny, podlewanie, nawożenie i ochrona przed chorobami i szkodnikami to podstawa naszej działalności. Nasz personel chętnie podpowie i doradzi w kwestii pielęgnacji zakupionych roślin. Naszą ofertę zieleni uzupełniają podłoża specjalistyczne do roślin, kora sosnowa i kamień dekoracyjny workowany, doniczki ceramiczne i plastikowe, nawozy i ręczne narzędzia ogrodnicze. Oferujemy również elementy systemów automatycznego nawadniania do samodzielnego montażu oraz elementy betonowej architektury ogrodowej. Oferta uzupełniająca dostępna jest przez cały okres otwarcia Centrum w ciągu roku.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego Centrum Ogrodniczego TULIPAN Serby, ul. Główna 19.

Jeżeli chcesz uzyskać informację o dostępności interesującej Cię rośliny, zadzwoń do nas 608 047 931.

Śledź nas na naszym Facebooku, gdzie cyklicznie prezentujemy co się u nas dzieje i odwiedzaj naszą stronę internetową www.tulipdeco.pl z artykułami o tematyce ogrodniczej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *